top of page
  • תמונת הסופר/תHay Haviv

איפה נשתה היום?

לכתוב סצנה בסיפור שמתרחשת בבר זה נפוץ למדי. אבל השאלה היא איך לעשות את זה נכון.


לפני שאנחנו מתחילים לחשוב על סגנון הבר שלנו (ויש הרבה כאלה) אנחנו צריכים לחשוב על התקופה בה מתרחש הסיפור שלנו. האם אנחנו מדברים על תקופה היסטורית יותר שבה הבר יהיה בנוי מאבנים חשופות ושולחנות עץ מלוכלכים ובו אבירים ועלמות חן עם כוסות בירה עשויות עצמות בעלי חיים. או אולי תקופה יותר מודרנית עם מנורות בתקרה?


תקופות ישנות יותר :

בר אבירים - כמו שציינו למעלה, הבר יהיה בנוי מאבנים חשופות, על הקירות אולי יהיו לפידים להאיר את המקום. המקום נראה קצת כמו מערה. אבירים ועלמות חן שמסתובבות במקום. המשקאות שיגישו בבר יהיו בירה ויין בכוסות העשויים מעצמות. (משחקי הכס)


בר המערב הפרוע - כולנו מכירים את הסטריוטיפים על ברים בסגנון הזה. מבנה עץ עם "מרפסת" בכניסה. סוסים קשורים בחזית. חצי דלת עם שני חלקים שנפתחת לשני הכיוונים. אנשים לבושים כקאובויים עם אקדחי תופי בחגורה. בבר כזה יגישו בעיקר בירות. ייתכן שזונות נמצאות בבר מחפשות לקוחות ולעתים קרובות עשויים להתפתח קטטות בבר. (ווסטוורלד)


תקופות מודרניות:

בר סולידי - בר סולידי הוא בר מואר בו אנשים יכולים לשבת בו באמצע היום. זה לא חייב להיות מקום שמוכר אך ורק אלכוהול. זה יכול להיות בר מסעדה בו הדמויות שלנו ישבו מול הברמן וישפכו את ליבם. בברים כאלה בדרך כלל יגישו את כל סוגי האלכוהול והאווירה לא תהיה דיכאונית במיוחד, הברמן\ברמנית אולי לא יתנו את מרב תשומת הלב לדמות שלנו. (המפץ הגדול, הבר בצ'יזקייק פקטורי)


בר שוטרים - מקום כזה יתפאר בתמונות של שוטרים מאחורי הבר. שוטרים שככל הנראה היו לקוחות קבועים ומתו בעבר. הרבה שוטרים מגיעים למקום לשתות. הם בדרך כלל יהיו עם מערכת יחסים קרובה עם הברמן שמכיר את כל העובדים בתחנה. בדרך כלל הבר הזה יהיה מאוד קרוב לתחנת משטרה. בברים כאלו הרבה פעמים נוכל לראות שוטרים שעובדים על תיקים, שותף לשעבר\בן של\בת של שבאים לשתות לזכרו של השוטר ולהעלות זכרונות עם הברמן או עם שוטרים נוספים, או חגיגות לסגירת תיק חשוב. (ברוקלין 99 , דקסטר)


בר עבריינים - יש ברים שפנו לצד הטוב ויש ברים שפנו לצד הרע. בדרך כלל בברים כאלה יסתובבו אנשי כנופיות ועבריינים כבדים. את בר העבריינים הייתי מחלק ל-2.

בר עבריינים מפואר- בדרך כלל בר כזה יכלול חדר אחורי משם ינהלו אנשי מאפיה את העסק שלהם. הפרונט של הבר יהיה יותר מואר קלאסי ולגיטימי לעין. כזה שאין בו הרבה ריבים וויכוחים כי אנשי המאפיה דואגים לסדר ולשקט במקום.

בר עבריינים קלאסי - מקום יותר אפל, שולחנות סנוקר במקום. אופנוענים שמסתובבים ושכירי חרב שאפשר לגשת אליהם במקום ולשכור את שירותם. נשים גותיות. (ילדי האנרכיה, דדפול, בובספוג הסרט)


הבר השכונתי - הבר השכונתי הוא בר שבו הדמויות שלנו נפגשות באופן קבוע והוא לא בר שוטרים\עבריינים. בדרך כלל הדמויות שלנו נפגשות שם סתם כדי לדבר באווירה רגועה. לא מתפתח שם בדרך כלל ריבים או מכות. (איך פגשתי את אמא, איש משפחה)


גיי בר - את הבר הזה לא קשה יהיה לזהות. בסיפורים ומדיות בדרך כלל אנו נוטים להציג את הבר הזה כבר פרוע בו אנשים יסתובבו בלבוש פטישי, הופעות דראג קווין על הבמה גברים או בחורות מתנשקות באמצע הרחבה ועוד שלל סטריואטיפים. תמיד אפשר לעדן את המצב בבר כזה אבל במצב כזה נצטרך לחשוב על דרך אחרת כדי להדגיש שמדובר בגיי בר. (הסופרנוס)


תקופה עתידנית:


בר חייזרים - בבר כזה יסתובבו הרבה חייזרים מסוגים שונים. המקום ייראה נוצץ ומטאלי. השתייה שתוגש שם בדרך כלל לא תכלול אלכוהול אמיתי מכדור הארץ ולכן שם אתם יכולים להתפרע עם הרעיונות. אה והבר הזה כמעט תמיד יהיה בחלל.


בתקופה עתידנית אתם יכולים להתפרע בדמיון עם עיצובים, סוגי אלכוהול וסוגי הלקוחות. אין גבול למה שאפשר לדמיין בנוגע לברים עתידניים.


חשוב להדגיש שכל מה שמצויין למעלה אלו רק הצעות וסוגי ברים שמוכרים לנו ממדיות שונות ומשונות. אבל הם רק הצעות ורעיונות ואין שום חוק שמכריח אותנו להשתמש אך ורק בברים האלו ורק בצורה הזאת. תמיד אפשר להתפרע עם הדמיון ולייצר קרוסאוברים או להמציא בר חדש לגמרי.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

בגידות – חלק 2

Your Cheating Heart - הלב שנבגד הבגידה אולי הנפוצה ביותר בעולם היא הבגידה הרומנטית. האדם שאיתו החלטת לחלוק את חייך ואת גופך החליט לחלוק את חייו וגופו עם מישהי אחרת. וההפך. שבירת אמון מהסוג הזה עלולה ל

Comentários


bottom of page